Sprievodný program Profesia days Košice je o zaujímavých témach a výnimočných ľuďoch. Našimi rečníkmi nie sú len manažéri alebo špecialisti z oblasti ľudských zdrojov, ale aj mladí odvážni ľudia, ktorí si v živote plnia svoje pracovné sny. Stretni ich naživo a inšpiruj sa ich príbehmi.

Andrea Feciková | RTVS

28.09.2017, 15:30 - 16:10, Hlavné pódium
Andrea Feciková je redaktorka a moderátorka Rádia Regina Východ. V Slovenskom rozhlase v Košiciach začínala externe ako študentka. Je absolventkou Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v odbore slovenský jazyk - francúzsky jazyk. V súčasnosti pôsobí v pozícii tímlíderky Tímu publicistiky. Za svoju redakčnú prácu získala v roku 2009 zvláštnu cenu Prix Bohemia Radio a v roku 2011 prémiu Literárneho fondu. V kategórii Médiá v roku 2013 prevzala ocenenie Piata žena, ktoré sa udeľuje ako vyjadrenie uznania iniciatívam za zastavenie násilia páchaného na ženách. Absolvovala stáže v regionálnych štúdiách Radio France.

Arnold Brenwasser | Global Education Centre

28.09.2017, 13:30 - 14:00, Prednášková miestnosť Profesia
Arnold Brenwasser je profesionálny lektor, motivátor v oblasti vzdelávania a osobnostného rozvoja a zároveň riaditeľ úspešnej vzdelávacej spoločnosti.

Daniela Schweizer | Jaguar Land Rover Slovakia

28.09.2017, 16:30 - 17:00, Hlavné pódium
V oblasti HR pracujem 18 rokov a mám skúsenosti v oblasti náboru, vzdelávania, rozvoja zamestnancov. Prax v spoločnostiach Heineken Slovensko 14 rokov, PSA Peugeot Citroen 13 rokov, a 6 mesiacov v Jaguar Landrover Slovensko. 2 x greenfield PSA a JLR od začiatku projektu výstavby automobiliek. Špecialista na hromadný nábor zamestnancov Aktívne sa zapájam do HR komunít, odborných komisií v rámci ZAP, prednášam na HR konferenciách, prispievam odbornými článkami do časopisov.

Dominika Babulicová | Domelia

28.09.2017, 15:30 - 16:00, Prednášková miestnosť Profesia
Vyštudovaná žurnalistka, ktorú namiesto médií zlákalo marketingové oddelenie Profesie. V práci aj bežnom živote hľadá cesty, ako robiť veci jednoduchšie - a lacnejšie. Na blogu Domelia.sk radí, ako si vďaka službám pre rodinu a domácnosť uľahčiť život. Či ich poskytujete, alebo využívate.

Dušan Boršovský | AT&T

28.09.2017, 12:00 - 12:30, Hlavné pódium
Dušan Boršovský v súčasnosti pracuje v AT&T ako senior manažér, kde má na starosti viacero tímov zodpovedných za implementáciu projektov v oblasti informačných a sieťových technológií. Dušan je držiteľom titulu MBA, ktorý získal štúdiom na The Open University, UK a vo firme sa dlhodobo aktívne venuje programom zameraným na rozvoj zručností a podporu podnikateľského vzdelávania študentov stredných a vysokých škôl.

Ivana Molnárová | Profesia

28.09.2017, 10:00 - 10:30, Hlavné pódium
28.09.2017, 11:00 - 11:30, Hlavné pódium
Vyštudovala Matematicko-fyzikálnu fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Po absolvovaní univerzity pracovala v rodinnej firme Anyhel v Humennom. V roku 2001 nastúpila do spoločnosti Profesia ako Sales Representative a po zmene viacerých pozícií od mája 2008 riadila a koordinovala obchodné aktivity spoločnosti v Českej, Slovenskej a Maďarskej republike ako marketingová a obchodná riaditeľka. Od októbra 2010 je výkonnou riaditeľkou spoločnosti Profesia.

Ján Svrček | RTVS

28.09.2017, 15:30 - 16:10, Hlavné pódium
Študoval žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Po absolvovaní štúdia v roku 2009 sa zamestnal v spoločnosti Slovak Telekom na pozícii Špecialista zákazníckeho servisu. Do sveta masmédií ho priviedla práca pre Rádio Frontinus, kde niekoľko rokov zastával pozíciu moderátora, redaktora a dramaturga. V rokoch 2012 až 2015 pracoval ako HR konzultant v spoločnosti DRILL B.S. V roku 2015 spojil novinárčinu, ľudské zdroje a masmédiá na jednej pozícii v RTVS, kde je ako špecialista ľudských zdrojov zodpovedný za mediálne a kreatívne pozície.

Juraj Surma | SURMA

28.09.2017, 14:00 - 14:30, Prednášková miestnosť Profesia
Od svojich 4 rokov hráva hokejbal. K basketbalu sa dostal ako 14 ročný, k hokeju keď mal 25 a k florbalu v roku 2013. V každej z týchto hier ide o víťazstvo, buď vyšším počtom strelených gólov, alebo bodov. Juraja na nich fascinuje ešte niečo iné - dobrá nahrávka. A presne to isté ho baví aj na poradenstve. Baví ho človeku pomôcť či poradiť, skrátka dobre mu prihrať. Pretože pocit z dobrej gólovej nahrávky je preňho oveľa silnejší ako pocit zo strelenia gólu.

L E N K A

28.09.2017, 18:00 - 18:30, Hlavné pódium
Má dobrovoľne dve zamestnania, ktoré ju bavia a napĺňajú. Popri štúdiu vysokej školy na Fakulte elektrotechniky a informatiky v Košiciach sa začala venovať sociálnym médiám a dnes ju živí nie len práca v IT sektore, ale aj Youtube.

Ľubomír Bajaník | RTVS

28.09.2017, 15:30 - 16:10, Hlavné pódium
Ľubomír Bajaník je redaktorom a moderátorom spravodajstva Slovenskej televízie (RTVS). Divákov sprevádza pravidelnými spravodajskými reláciami Správy RTVS, ale aj špeciálnymi vydaniami programov k významným spoločenským udalostiam. Za sebou má niekoľko diskusií a rozhovorov so svetovými osobnosťami, napríklad s Dalajlámom, dánskou kráľovnou, šéfom NATO či viacerými hlavami štátov. Pripravoval cyklus reportáží k výročiu rozpadu Československa alebo robil reportéra z osláv vylodenia spojencov v Normandii. Je zároveň doktorandom Katedry žurnalistiky FIFUK v Bratislave, kde má okrem iného na starosti praktickú výučbu v oblasti televíznej praxe. V RTVS sa venuje aj školeniam nastupujúcich redaktorov.

Lukáš Bakoš | Maxman Consultants

28.09.2017, 17:30 - 18:00, Hlavné pódium
V súčasnosti pôsobí ako Managing Director v spoločnosti Maxman Consultants. Predchádzajúce manažérske skúsenosti získal pôsobením na pozíciách Manažér pre tréning a rozvoj v nadnárodnej telekomunikačnej spoločnosti a ako HR Riaditeľ v medzinárodnej IT spoločnosti, kde mal na starosti celkové zastrešenie všetkých HR procesov pre pobočky spoločnosti v Európe a Ázii. Ako senior konzultant v oblasti manažmentu a leadershipu sa tiež venuje individuálnemu osobnostnému a profesnému rozvoju manažérov a top executives. Medzinárodné trénerské a konzultačné skúsenosti nadobudol pri dizajnovaní a vedení tréningov, koučingov a rozvojových projektov pre stredných a vrcholových manažérov a ich tímy na Slovensku a v zahraničí. Je členom Slovenskej Asociácie Koučov. Vo voľnom čase sa venuje rozvoju študentov a pedagógov v neziskovom projekte Maxman University, či dobrovoľníckej pomoci organizáciám v treťom sektore.

Marek Lavčák | Startup Centrum Eastcubator

28.09.2017, 12:30 - 13:00, Hlavné pódium
Vyštudovaný ekonóm v oblasti financií a investovania, bývalý manažér projektu AZU, riaditeľ centra Eastcubator, momentálne profesionálny marketér, nadšenec pre vedu a technológie, amatérsky filozof a fotograf a vášnivý kávičkár.

Mária Virčíková | MATSUKO

28.09.2017, 13:00 - 13:30, Hlavné pódium
Mária Virčíková je výskumníčka v umelej inteligencii a pôsobí ako Chief Innovation Officer vo firme MATSUKO, ktorá vyvíja počítačové hry, aplikácie rozšírenej reality a umelej inteligencie. Bola dvakrát v rebríčku Forbes 30pod30 a v roku 2013 sa stala pod záštitou prezidenta SR TOP študentskou osobnosťou Slovenska a zároveň študentskou osobnosťou v matematicko-fyzikálnych vedách. Prednášala a absolvovala stáže na zahraničných univerzitách (napr. Cambridge, Moskva, Boston). Spolupracovala s Google na formovaní Slovenskej aliancie pre digitálnu ekonomiku, uviedla humanoida ASIMO na Slovensku, bola pozvaná prednášať na japonské univerzity aj na TEDx konferencie.

Maroš Baranec | VSE Holding

28.09.2017, 14:00 - 14:30, Hlavné pódium
Práca v energetike a v korporáte nie je nuda, odkazuje Maroš všetkým účastníkom Profesia days. On sám pôsobí vo VSE už 10 rokov, aktuálne na pozícií manažéra produktových inovácií. Má prácu, ktorá ho núti myslieť inak a hľadať riešenia. Pri vývoji nových produktov a služieb má voľné ruky, počúva iba hlas zákazníka. Má radosť, ak sa jeho produktom darí. Vo firme prešiel viacerými pozíciami. Medzi svoje najväčšie úspechy považuje vybudovanie portfólia produktov, ktoré slovenským domácnostiam prinášajú komfort, úsporu a bezpečnosť, za čo VSE získala uznanie aj od svojho akcionára innogy a stala sa lídrom na trhu.

Martin Jelínek | Bright House

28.09.2017, 17:00 - 17:30, Hlavné pódium
28.09.2017, 17:30 - 18:00, Prednášková miestnosť Profesia
Martin vyštudoval lingvistiku na UNIPO a sociológiu na Georgetown University. V roku 2010 otváral inštitút Anglistiky v Hondurase. Martin, ako jeden z mála non native speakers, pracuje ako Teacher Trainer pre vydavateľstvo Macmillan, UK a školí lektorov AJ po celom svete. Po návrate z Hondurasu, v rokoch 2013 až 2015 odovzdával svoje skúsenosti z pobytov aj na alma mater UNIPO. Posledné 3 roky sa venuje vlastnej firme Bright House, ktorá sa zaoberá komunikačnými zručnosťami v AJ. Bright House spolupracuje so slovenskými a českými firmami, ktoré sa úspešne etablovali na zahraničnom trhu a pomáha im vytvoriť komunikačno-emotívny link medzi brandom a konečným zákazníkom. Martin takisto aktívne skúša ako Cambridge Oral Examiner pre British Council Slovakia.

Martin Menšík | Profesia

28.09.2017, 16:30 - 17:00, Prednášková miestnosť Profesia
Vyštudovaný technológ vzdelávania, dnes marketingový manažér Profesie a produktový manažér Edujobs.sk. Málokedy ide s prúdom. Vyskúšal si zamestnanie, ale už niekoľko rokov prebral na svoje plecia úlohu SZČO. Baví ho robiť prednášky z oblasti trhu práce a ekonómie.

Martin Mihalčín | Heľenine Oči

28.09.2017, 14:30 - 15:00, Hlavné pódium
Zakladajúci člen hudobného mužstva Heľenine oči. Na rozpiske stále figuruje ako dlhoročný zaslúžilý kapitán mužstva, vedúci spevokolu a textár. Odchovanec punkového a folkového Prešovského oldschoolu. Momentálne si svoju prebytočnú energiu vybíja skladaním skladieb na najskladnejšom kapelovom nástroji - ukulele. Pôsobí dobrovoľne aj ako manager prvoligových HO a telefón má prirastený pevne k uchu– teda lakťuje slovenským showbiznisom (presnejšie – uhýba mu). Najobľúbenejšou zábavou sú: celonočné šoférovanie kapelovej spacej dodávky do ranného bezvedomia a festivalovo-pódiový aerobik s prvkami zumby či akrobatického rockenrolu.

Martina Magic | kouč.club

28.09.2017, 12:30 - 13:00, Prednášková miestnosť Profesia
28.09.2017, 15:00 - 15:30, Prednášková miestnosť Profesia
Martina je certifikovaný kouč a lektor s bohatými pracovnými skúsenosťami od školstva cez marketing, medzinárodný predaj, nákup, až po pôsobenie v IT sektore. Ako autorka projektu "Koučingom k úspechom" sa venuje tvorbe zážitkových komunikačných workshopov. Vytvára príležitosti na využitie koučingu a koučovacieho prístupu v rôznych oblastiach života, aby v ľuďoch podporovala ich premýšľanie, motiváciu a zodpovednosť.

Michaela Olejárová | Manpower Slovensko

28.09.2017, 10:30 - 11:00, Hlavné pódium
Michaela Olejárová pracuje v Manpower približne dva a pol roka. Začínala ako stážistka a postupne sa vypracovala cez pozíciu konzultantky až do interného HR, kde sa stará o rozvoj a vzdelávanie zamestnancov slovenského Manpower tímu. Momentálne pôsobí tiež ako supervízor novovzniknutého call centra. Patrí do generácie Mileniálov, takže k tejto téme má čo povedať nie len z HR pohľadu.

Miroslav Dravecký | Platy.sk

28.09.2017, 14:30 - 15:00, Prednášková miestnosť Profesia
V roku 2000 absolvoval Pedagogickú fakultu Trnavskej univerzity a v roku 2005 získal bakalárske vzdelanie v odbore finančný manažment na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2006 pracoval ako projektový manažér v spoločnosti Profesia, kde rozbiehal viacero projektov. Najznámejším z nich je prieskum platov Platy.sk, ktorý slúži na zber a vyhodnocovanie údajov o platoch a benefitoch zamestnancov. Metodiku prieskumu zavádzal aj do ďalších 13 krajín Strednej Európy, Balkánu, Pobaltia, Fínska a Kene. Platy.sk sú súčasťou siete prieskumov pod spoločným názvom Paylab.com.

Monika Tajblik Löfflerová | VSE Holding

28.09.2017, 14:00 - 14:30, Hlavné pódium
Monika sa vo svojej práci vždy venuje niečomu novému, zaujímavému. A to ponúka aj všetkým záujemcom o prácu. Navyše vyzdvihuje program vzdelávania a rozvoja zamestnancov, za ktorý priamo zodpovedá. Pracuje totiž na pozícií vedúcej odboru Personálny rozvoj. Pre spoločnosť, v ktorej pôsobí už 13 rokov, sa jej podarilo získať celoslovenskú cenu HR Oscar za projekt Pre rodiny. Kľúčom k úspechu bola kreativita, skúsenosti z oblasti ľudských zdrojov a hlavne inšpirácia z vlastného vnútra. Ona sama je manažérkou a matkou, a preto v programe prirodzene vsadila na opatrenia rodinnej politiky či flexibilný pracovný čas.

Oli Džupinková | Rádio Expres

28.09.2017, 15:00 - 15:30, Hlavné pódium
Oli Džupinková pracuje ako moderátorka spravodajstva a dopravného servisu v Rádiu Expres. Počuť ju môžete každé ráno v najpočúvanejšej rannej šou Hemendex. Posledné 3 roky sa venuje aj téme úspešných Slovákov v zahraničí. Oli bola od šestnástich rokov aktívnou členkou Stredoškolskej študentskej únie Slovenska, a tiež spoluzakladateľkou a predsedníčkou Mládežníckeho parlamentu mesta Snina. K rádiu sa dostala už v prvom ročníku masmediálnych štúdií na Prešovskej univerzite, kde začala pracovať v internátnom rádiu PaF, neskôr v regionálnom Rádiu KISS v Košiciach. Oli porozpráva o tom, že keď máš prácu snov, tak ti nevadí, že budík zvoní o štvrtej ráno.

Peter Radkoff | Tabačka Kulturfabrik

28.09.2017, 16:10 - 16:30, Hlavné pódium
Architekt, zakladateľ a riaditeľ kultúrneho centra Tabačka Kulturfabrik Peter Radkoff sa venuje rozvoju nezávislej kultúrnej politiky, sociálno-kultúrnych inovácií, kreatívneho priemyslu a komunít v Košiciach už viac ako 20 rokov. Vďaka intenzívnej práci sa mu podarilo realizovať množstvo umeleckých projektov a niekoľko kultúrnych centier. Prvým väčším projektom nezávislého centra bol IC Culture Train, nasledovali Kasárne Kulturpark a potom Tabačka Kulturfabrik.

Petra Nováková | Profesia

28.09.2017, 13:00 - 13:30, Prednášková miestnosť Profesia
Po štúdiách v Bratislave a v Brne nastúpila na personálne oddelenie spoločnosti Profesia. Na pozícii HR špecialista uplatňuje svoju každodennú potrebu komunikácie s ľuďmi, špeciálne s kolegami v Profesii. Pracovné skúsenosti získavala na rôznych študentských stážach, napríklad aj v Nadácii Pontis.

Radomír Jovič | VSE Holding

28.09.2017, 14:00 - 14:30, Hlavné pódium
Výnimočná atmosféra a firemná kultúra VSE priniesla možnosť realizácie aj pre Rada. Už takmer päť rokov je neoddeliteľnou súčasťou dynamického tímu ako manažér produktových inovácií. Okrem toho, že robí to, čo ho baví, vo firme ho drží vízia zmeny. Zmeny na trhu či v potrebách zákazníkov vníma ako jedinečnú príležitosť. Cení si možnosť testovať a zavádzať nové produkty, technológie či postupy. Je hrdý na množstvo nových originálnych produktov, ktoré sú užitočné pre zákazníkov na Slovensku ale už aj v zahraničí. Okrem práce, ktorá dáva zmysel, našiel si vo VSE aj priateľov. A tým, ktorí si svoju prácu hľadajú, odkazuje, že VSE podporuje všetky talenty, kreativitu a inovácie.

Roland Wraník | SORRYWECAN

28.09.2017, 13:30 - 14:00, Hlavné pódium
Svoju prvú objednávku - natočiť video priateľom v miestnej tanečnej skupine - dostal ako trinásťročný. Skôr než dovŕšil sedemnásť, stihol režírovať oficiálne videoklipy pre špičkových slovenských hudobníkov a za svoju prácu získaval medzinárodné ocenenia. O dva roky neskôr sa ocitol v Miami, kde si vybudoval lojálnu klientelu pozostávajúcu z mladých a slávnych ľudí, hlavne zo sveta sociálnych médií. Od svojho návratu do Európy pokračuje v réžii videoklipov a TVC a nedávno sa úspešne pustil aj do réžie live shows. Ako fanúšik technológií našiel svoju novú vášeň vo VR/AR, ktorú teraz bez problémov využíva pri svojej práci. Posúvanie hraníc, spájanie rôznych technológií a prinášanie vízie do reality (či už virtuálnej alebo rozšírenej) je to, čo vnáša úspech do jeho každodenných výkonov.

Snežana Ďuricová | Maxman Consultants

28.09.2017, 16:00 - 16:30, Prednášková miestnosť Profesia
Snežana pôsobila na rôznych pozíciách v oblasti ľudských zdrojov v telekomunikačnej a IT sfére. Manažérske skúsenosti získala pôsobením na pozícii HR Manažér v medzinárodnej finančnej spoločnosti a neskôr ako HR Partner v medzinárodnej IT spoločnosti. Svoje bohaté skúsenosti s rozvojom a prácou s ľuďmi momentálne zúročuje ako konzultantka v spoločnosti Maxman Consultants.

Tatiana Kováčová | Manpower Slovensko

28.09.2017, 10:30 - 11:00, Hlavné pódium
Tatiana Kováčová pracuje v spoločnosti ManpowerGroup viac než tri roky. Z junior konzultantky sa vypracovala na pozíciu Teamleaderky oddelenia Permanent Placement a v súčasnej dobe vedie pobočku v Košiciach. Spolu so svojím tímom sa venuje okrem seniorných kandidátov aj mileniálom, s ktorými prichádza denne do kontaktu.

Tomáš Gebe | kouč.club

28.09.2017, 12:30 - 13:00, Prednášková miestnosť Profesia
28.09.2017, 15:00 - 15:30, Prednášková miestnosť Profesia
Tomáš je líder a kouč z reálneho života. Má viac ako 10 ročné skúsenosti obchodníka a školiteľa, rovnako aj poznatky z personálnej oblasti, vedenia a riadenia ľudí. Rozhodol sa, že všetky svoje nazbierané vedomosti z praxe využije a podelí sa s nimi. Práve preto v roku 2015 založil vzdelávaciu inštitúciu kouč.club, s cieľom poskytovať profesionálne, kvalitné a ucelené kurzy a školenia pre osobnostný rast a rozvoj mäkkých zručností. Je tu pre každého, kto hľadá cestu k výsledkom, chce byť efektívny a túži po úspechu či už v pracovnom, alebo súkromnom živote. Ponúka komplexné školenia a odborné workshopy v oblasti práce s ľudskými zdrojmi. Kurzy vedie jedinečným koučovacím prístupom, vďaka čomu účastníci nájdu pre seba inšpirácie a cenné poznatky, ktoré vedia okamžite použiť v praxi.

Viktória Margitová | Promiseo

28.09.2017, 17:00 - 17:30, Prednášková miestnosť Profesia
Viktória Margitová pracuje v spoločnosti Promiseo na pozícii Online Marketing Specialist.  Viac ako tri roky sa špecializuje na komunikáciu a reklamu na sociálnych sieťach. Facebook je jeden z najsilnejších marketingových nástrojov dnešnej doby, tak prečo ho nevyužiť vo svoj prospech?

Vladimíra Ledecká | Kancelária prezidenta SR

28.09.2017, 11:30 - 12:00, Hlavné pódium
Má 26 rokov, v prezidentskom paláci ako hlavná radkyňa prezidenta šéfuje sekcii regionálnej politiky a patrí medzi Kiskových najbližších ľudí. Vyštudovala Právnickú fakultu UPJŠ v Košiciach, kde bola predsedkyňou študentov na univerzite aj fakulte. Absolvovala odbornú stáž v Salzburgu a v Paríži. Okrem práci v tíme prezidenta vedie organizáciu Parlament právnikov.

Zuzana Kaňuchová | Profesia

28.09.2017, 12:00 - 12:30, Prednášková miestnosť Profesia
Od roku 2006 pracuje ako HR manager v spoločnosti Profesia, kde zastrešuje riadenie ľudských zdrojov a participuje na ďalších projektoch spojených s oblasťou ľudských zdrojov. HR oblasti sa začala venovať hneď po absolvovaní Pedagogickej fakulty UK v Bratislave. Predtým pracovala ako HR špecialista v spoločnosti Slovak Telekom a Sibamac.