Je festival pre návštevníkov a návštevníčky zadarmo?
Cieľom festivalu príležitostí Profesia days je pomáhať ľuďom pri hľadaní zamestnania, preto je vstup pre všetkých zadarmo. Je ale potrebné sa zaregistrovať, aby si získal vstupenku. 

Je registrácia na podujatie potrebná?
Áno, registrácia je potrebná. Kapacita Domu odborov je limitovaná a našim cieľom je, aby sa všetci na Profesia days cítili príjemne. Bez platnej vstupenky preto nebude návštevníkovi či návštevníčke umožnený vstup na festival. Navyše, ak vyplníš všetky informácie pri registrácii, si automaticky zaradený do súťaže o hodnotné ceny! 

Môžem sa zaregistrovať aj na mieste?
Áno, môžeš. Ale trochu ťa to zdrží. Preto určite odporúčame zaregistrovať sa už pred podujatím. 

Ako sa dostanem na miesto konania?
Festival príležitostí Profesia days sa uskutoční v samotnom centre Žiliny – v Dome odborov, ktorý sa nachádza na Antona Bernoláka 51. Na miesto sa pohodlne dostaneš mestskou hromadnou dopravou i na bicykli. 

Aké firmy budú na podujatí hľadať zamestnancov a aké pozície ponúkajú?
Vystavovať bude viac než 45 zamestnávateľov. Ide o menšie i väčšie spoločnosti, ktoré hľadajú nových kolegov či kolegyne v rôznych pracovných oblastiach.

Čo všetko môžem na Profesia days robiť?
Program je naozaj pestrý a silne zameraný na vzdelávanie. Môžeš otestovať svoje skills, vylepšiť si CV aj svoje schopnosti prezentovania, ale aj zapojiť sa do veľkého množstva tematických workshopov. Nezáleží, či si len na začiatku svojej kariérnej cesty alebo máš už čo to odpracované a hľadáš nový smer. Profesia days sú jedinečnou príležitosťou, kde sa môžeš naživo stretnúť nielen s množstvom potencionálnych zamestnávateľov, ale aj so sebou samým.

Kto organizuje podujatie Profesia days 2024?
Festival príležitostí organizuje spoločnosť Alma Career Slovakia, ktorá prevádzkuje najväčší pracovný portál na Slovensku, Profesia.sk, kde sa môžeš informovať o voľných pracovných pozíciách doma aj v zahraničí.